O KOMORZE TLENOWEJ

W komorze łagodnej OMNIOXY, która znajduje się w naszym gabinecie -priorytetem jest bezpieczeństwo i wygoda osoby korzystającej z komory –znajduje się koncentrator tlenu działający w sposób cykliczny. Jest to innowacja na rynku komór łagodnych. Dlatego wspominamy o tym jako jednym z możliwych aspektów działania komory. Po 20 minutach działania następuje kilka minut przerwy, które są odpoczynkiem .

Takie podejście pozwala zminimalizować potencjalne ryzyko związane z tlenoterapią, np. możliwość zatrucia tlenem. W przypadku wielu innych komór operator musi pamiętać o włączaniu i wyłączaniu koncentratora. W urządzeniach OMNIOXY następuje to automatycznie, a tym samym wyklucza to możliwość wystąpienia błędu ludzkiego. Dlatego też ten rodzaj łagodnych komór hiperbarycznych jest bezpieczny, także w tlenoterapii domowej.

Image

Ryzyko terapii hiperbarycznej w komorach o ciśnieniu 1,3 ATA –łagodnych jest niewielkie. Jednak jak przypadku każdego zabiegu o podłożu regeneracyjnym, należy zachować pewne środki ostrożności. Podczas sesji osoba poddawana zabiegowi przebywa ok. 60-70 minut w szczelnie zamkniętym urządzeniu. Tlen dostarczany jest z pomocą przewodu koncentratora tlenu i krąży w całej komorze. Silny zapach kosmetyków czy jedzenia roznoszący się w pomieszczeniu może być drażniący i niebezpieczny.

Przed zabiegiem unikaj:

  • malowania paznokci, używania lakieru do włosów, perfum i kremów,
  • picia alkoholu, napojów gazowanych i palenia papierosów,
  • zakładania soczewek kontaktowych,
  • jedzenia obfitych posiłków.